tome-and-jerry -بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

معرفی 8 تا از بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

صبر کنید؛ لطفا زود قضاوت نکنید! این مقاله فقط برای کودکان نوشته نشده است.

خیلی وقت است که والدین همراه با کودکان به سینما می‌روند و به تماشای انیمیشن می‌پردازند. خیلی وقت است که همه متوجه شده‌اند که صنعت بزرگ کارتون و انیمیشن متلعق به همه سنین است. قشر زیادی از جوانان و بزرگسالان به طرفداران پر و پا قرص انیمیشن ها تبدیل شده اند. در ادامه لیستی از بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی را به شما معرفی می‌کنیم. توجه داشته باشید که بعضی از انیمیشن ها و کارتون ها هستند که بدلیل صحنه های خشن و جک های نامناسبی که دارد اصلا برای کودکان مناسب نیستند. مثل کارتون The Simpsons و Family Guy که اصلا برای کودکان پیشنهاد نمی شوند.

 اما خب از کارتون‌های کودکانه می‌توانید خیلی چیز یادبگیرید. از کارتون‌ها هم می‌توانید مثل فیلم و موسیقی و همه ابزارهای جذاب در بهبود زبان انگلیسی‌تان استفاده کنید.

یادگیری زبان انگلیسی از طریق کارتون و انیمیشن چه مزیتی داره؟

  • کلمات به آهستگی و وضوح تلفظ می‌شوند چون این برنامه‌ها مخصوص کودکان با دانش‌زبانی خیلی کم طراحی شده است.
  • تعدادکمی کلمات سخت و پیچیده توی کارتون‌ها وجود دارد هرچه که داستان بیشتر جلو می‌رود معنای اون کلمه توضیح داده می‌شود.
  • توی کارتون‌ها از تکنینک تکرار عبارات استفاده شده است که یادگیری و حفظ‌ آنها را راحت‌تر کرده است.
  • ساختار و زبان کارتون‌ها ساده و قابل‌فهم است که منجر به فهمیدن خوب کلمات و جریان داستان می‌شود.
  • کارتون‌ها جذاب هستند، نه تنها برای کودکان بلکه برای والدین هم سرگرم‌کننده هستند.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم و سریال + معرفی 3 سریال فوق‌العاده جذاب

پس بروید ذرت‌پنبه و تخمه‌ و پفک بیاروید که می‌خواهیم بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم. می‌توانی از  کارتون‌های این لیست شروع کنی:

8 تا از بهترین کارتون‌‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

 

Peppa Pig-1

peppa-pig - بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

پپا معروف‌ترین خوکه اینترنته. یکی از بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی در کودکان کم سن و بزرگسالان که در سطح‌های اولیه زبان انگلیسی هستند. زبان این کارتون خیلی ساده و پر از تکراره.راحت توی گوگل و آپارات پیدا می‌شود و زیرنویس این کارتون هم موجوده.

بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

Martha Speaks -2

martha-speaks - بهترین کارتون‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

این کارتون در مورد سگی بنام مارتا هست که یک سوپ پر از حروف الفبا می‌خورد و بجای اینکه این سوپ وارد معده‌اش بشود، وارد مغزش می‌شود و از اون‌موقع می‌تواند حرف بزند. هر قسمت بر موضوعی خاص همراه با کلمات کلیدی که در داستان استفاده می‌شود، تمرکز دارد . کلمات در ابتدا و انتهای هر قسمت توضیح داده می‌شود. تکرار عبارات و کلمات به حفظ و یادگیری‌شان کمک زیادی می‌کند. این بهترین کارتون برای یادگیری کلمات زبان انگلیسیه و برای تمام سنین مناسب است.

Beat Bugs -3

این کارتون در موردماجراجویی ۵ حشره کوچولوئه که در باغچه خونه‌ای در حواشی آمریکا زندگی می‌کنند.مکالمات به لهجه آمریکایی هستند و با ابزارهای موسیقی و آهنگ همراه هستند. این آهنگ‌ها مربوط به درسهای زندگی  هستند که این حشرات به مرور زمان و کم‌کم یادگرفتند.

ویژگی خاص این کارتون ترکیب دیالوگ و موسیقی با هم است. به همین دلیل در لیست بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی قرار می‌گیرد.

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی کی هست؟

Phineas and ferb -4

phineas-and-ferb -

فینا و فربز یه کارتون سریالی هست که توسط شبکه دیزنی تولید شده است و درمورد ماجراجویی دو برادر ناتنی هست که در تعطیلات تابستان به اختراع وسایل جالب و باورنکردنی دست می‌زنند.بعضی از شخصیت‌های داستان مثل خواهر فینا و فربز از اختراع آنها خوشش نمی‌آید و شرایط را  برایشان سخت‌تر می‌کند. کارتون فینا و  فربز به ما یاد می‌دهد که همیشه  فراتر از محدودیت‌هایمان حرکت کنیم و این مسئله به کسانی که می‌خواهند زبان یادبگیرند انگیزه می‌دهد.در هر قسمت از ‌این کارتون حداقل یک یا چند موسیقی وجود دارد و فضای مفرحی که ایجاد شده ، آن را به یکی از بهترین انمیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی تبدیل کرده است.

Word Girl -5

word-girl - بهترین کارتون‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

این کارتون تعداد زیادی کلمه و لغت کاربردی را یاد می‌دهد. در این کارتون، یک دختر ابرقهرمان با آدم بدها می‌جنگد. هر قسمت خیلی خاص ساخته شده و کلمات جدیدی  که در داستان استفاده شده را به زیبایی توضیح داده است. این یکی دیگر از  کارتون‌های احمقانه و خنده‌داریه  که برای هر سنی مناسب است.

Doki -6

doki - بهترین انمیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی

دوکی یک سگ ۷ ساله خیلی کنجکاوه که کلی سوال در ذهنش دارد و برای پیداکردن جواب با بهترین دوستانش به سراسر دنیا سفر می‌کند. شبیه به کارتون مارثا، دوکی هم برای یادگیری زبان انگلیسی فوق‌العاده است. بیشتر برای کودکان و زبان‌آموزانی مناسب تلقی می‌شود  که به دانش کلی از زبان دست پیدا کرده اند. در واقع یکی از بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی مناسب برای کسانی که در سطح متوسط زبان قرار دارند.

10 تا از بهترین کتاب داستان‌ها برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان

Adventure Time -7

adveture-time - بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی

این کارتون فوق‌العاده عجیب و غریب است. از این مدل‌هاست که یا ازش بدتان می آید یا برای همیشه عاشق آن می‌شوید.  کارتون هیجان‌انگیزی که در مورد پسر جوانی است که به ماجراجویی در سرزمین جادویی می‌رود و با هیولاها می‌جنگد و کم کم متوجه می‌شود که چقدر  رابطه دوستی ارزشمند است.

زمان ماجراجویی از اون مدل کارتون‌هاست که لایه‌های مختلف معنایی دارد که اصلا احساس نمی‌کنید برای کودکان ساخته شده است.در  این کارتون از کلمات جدیدی که خود شخصیت‌ها ساخته اند هم استفاده می‌شود که نکته قابل توجهی هست. فانتزی فوق‌العاده قوی است که در لحظه از مکالمات معمولی به عجیب‌ترین صحبت‌ها ختم می‌شود. زمان ماجراجویی یکی از خاص‌ترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی هست که در لیست ما قرار دارد.

آموزش رنگهای انگلیسی به کودکان

Regular Show -8

regular-show -

این انیمیشن، یکی از بهترین انیمیشن‌ها برای یادگیری زبان انگلیس هست که بیشتر مناسب بزرگسالان است. در مورد زندگی انسان‌های حیوان‌نماست که در پارکی کار می‌کنند و با کلی دردسر روبرو می‌شوند که بعلت تنبلی آنها رخ می‌دهد.این کارتون هم مثل زمان ماجراجویی کمی عجیب و غریب است و بعضا جک‌هایی دارد که کودکان ممکنه متوجه منظورش نشوند. برعکس کارتون “زمان ماجراجویی” از طنز خیلی خشکی استفاده کرده است.پس اگه از  زمان ماجراجویی خوشتان نیامد احتمالا از این کارتون خوشتان می آید.

و نتیجه…

قرار نیست تمام فیلم ها و انیمیشن های دنیا مناسب یادگیری زبان باشند. تعداد نسبتا کمی از آن ها زبان ساده و قابل فهمی دارند. پس در انتخاب کارتون و انیمیشن کمی محتاط باشید.

در اینجا به چند نکته مهم اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند چطور به بهترین روش با این کارتون‌ها و انیمیشن‌ها ارتباط برقرار کنید و از آنها در یادگیری‌تان استفاده کنید:

  • سعی کنید از کارتون‌هایی شروع کنید که سطح زبانی مقدماتی دارند چرا که انیمیشن‌هایی که زبان سخت و پیچیده ای دارند شما را از یادگیری دلسرد می‌کنند.
  • اگر کودک‌تان قادر به خواندن است از زیرنویس استفاده کنید. اینطوری یادگیری به فرایندی قابل فهم و لذت‌بخش تبدیل می‌شود.
  • هر قسمت عبارات و کلماتی که یاد گرفتید را بنویسید و بعد تکرار کنید.
  • در آخر هم تخمه و پفک فراموش نشود. هدف ما یادگیری لذت بخش است.

امیدوارم که از این لیست استفاده کنید و حالش را ببرید!

اگر نکته یا مطلبی از این مقاله یادگرفتید، به حداقل یک نفر بفرستید.

مثل همیشه امیدوارم که از تجربیات من حداکثر استفاد را ببرید چرا که باور دارم تجربه یک نفر می‌تواند تا حد بسیار زیادی در انرژی و وقت شما صرفه جویی نماید.

مثل همیشه رو به جلو و به سمت هدف باش!

شاید این پست‌ها رو هم دوست داشته باشی

4 دیدگاه دربارهٔ «معرفی 8 تا از بهترین کارتون‌ها برای تقویت زبان انگلیسی»

  1. سلام خواستم ازتون یه تشکر کنم من به پیشنهاد یکی از اساتید زبانم میخواستم شروع به دیدن انیمیشن کنم ولی نمیدونستم چه انیمیشن هایی خوبن بعد این مطلب شمارو داخل گوگل دیدم و با روش سایت لینگویچ شروع کردم به دیدنشون و جملاتشون رو می نویسم راستی شما روش خاصی علاوه بر روش Linguich برای یادگیری زبان با کمک انیمیشن معرفی کردین داخل سایتتون که موثرتر باشه؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.